Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej pdf chomikuj

Ocena

Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej pdf chomikuj

Oto książka o podróży, która pragnie znaleźć się w waszych rękach. Będzie to podróż dla oczu i umysłu, dająca przedsmak tego, w czym wszyscy chcielibyśmy zanurzyć się duchem i ciałem – świadectw antycznej Italii pozostałych jeszcze od miejsc najsławniejszych, jak Rzym, Pompeje, Tarquinia, aż po ukryte perły lub miejsca niemal nieznane, które jednak same w sobie warte są podróży lub choćby tylko krótkiego postoju.
Przemierzycie z nami Półwysep Apeniński, oglądając wspaniałe fotografie ( do czego wydawca nas już przyzwyczaił) oraz czytaj teksty – moje i czterech młodych archeologów, których miałem szczęście poznać i z którymi mam teraz przyjemność współtworzyć ten cykl, opisujący czasy i tereny Italii archeologicznej, od prehistorii ludów alpejskich do złotej epoko Rawenny za Teodoryka i Justyniana, wędrując od dolin Północy, surowych zimą i uśmiechniętych zielonym latem, aż po skąpaną w słońcu śródziemnomorskim Sycylię i Sardynię.
Oczywiście nie sposób zawrzeć w kilkunastu wierszach całej historii starożytnej Italii, ale myślę, że to, co przeczytacie, obudzi w was pragnienie dalszych poszukiwań, sięgających poza korzenie tego wspaniałego półwyspu, wysuniętego w głąb Śródziemnomorza, pomostu pomiędzy Europą, Afryką i Azją. Ziemia ta ma wiele do opowiedzenia o tych kulturach prehistorycznych, Celtach, Etruskach, setkach ludów italskich, Fenicjanach, Grekach, Kartagińczykach i wreszcie Rzymianach.
Stulecia i tysiąclecia dolnego i środkowego paleolitu to nieprawdopodobna przestrzeń czas, w której można się niemal zagubić, przyprawiająca o zawroty głowy. Pozostawił on swój ślad także w Italii, przeplatając się z długimi okresami ostatniego zlodowacenia i cofania się lodowca. Teoria ewolucji człowieka – od zbieracza darów natury i poszukiwacza resztek padliny pozostawionej przez drapieżników do myśliwego, coraz bardziej pomysłowego w produkcji narzędzi kamiennych – zerwała już z hipotezą nadprzyrodzonego działania impulsu niezwiązanego z celem użytkowym. Dolnego paleolitu sięga niebywałe stanowisko Isernia-La Pinetta, odkryte niedawno i będące przedmiotem zaawansowanych studiów.

Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej pdf chomikuj

Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej pdf chomikuj

Książka Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej chomikuj była napisana przez Furio Durando. Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej epub ma 144 str. stron. Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej czytaj online należy do książek z cyklu Italia Antyczna (tom 1). Italia Antyczna. Kolebka cywilizacji śródziemnomorskiej czytaj online jest książką z gatunku historia.

Zobacz też

© 2022 Gawelda.pl - treści opublikowane na stronie mają charakter informacyjny, a linki prowadzą do zewnętrznych serwisów. Więcej w informacji w polityce DMCA.